Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.11.2011 20:54:06 

Chopin Spanilá Věž

Penny - příchod domů
 
 
 
 
Vítám Vás na stránkách jednoho kavalířího kluka.
 
Jmenuje se Chopin a pochází z chovatelské stanice Spanilá Věž sídlící v Tovačově. Chopin se narodil 22.12.2008, tedy skoro na vánoce a je to pro nás takový malý dáreček, kterému s láskou říkáme Penny.
 
Pro plemeno Kavalír King Charles Španěl jsem se rozhodla v podstatě z minuty na minutu. Dříve jsem byla hrdou majitelkou úžasného pejska Anglického kokršpaněla Andyho z Rožnova.
Tenhle náš kamarád se mnou a mojí rodinou žil nádherných 11 let a po celou dobu nám přinášel jen samou radost a lásku. Po jeho odchodu do nebíčka nám bylo velmi smutno. Dlouho jsem hledala plemeno, které by bylo pro mě naprosto jedinečné. Kokříka jsem už nechtěla, pro jeho dlouhou srst a nutnost ráznější výchovy. Chtěla jsem malého, hodného, poslušného a hlavně krátkosrstého pejska..........
...........až do chvíle, kdy na mě v rámci mé pracovní činnosti, doručování balíků, skočila nádherná bílohnědá fenka kavalíra a s vykulenýma očima a s úsměvem od ucha uchu mě olízla ruce.
 
V tu chvíli jsem byla ztracena.
 
Ještě týž den jsem sedla k internetu a s odhodláním sobě vlastním jsem sbírala veškeré informace o tomto plemeni. Kupodivu jsem zjistila, že až na délku srsti, je tenhle malý pejsek s něžným výrazem přesně podle mých představ. No tak se bude zase česat, no a co. Dělala jsem to jedenáct let, tak to budu dělat dál. A to zřejmě do konce života. Protože tohle plemeno mně přirostlo k srdci, tak pevně, že už bych jiného pejska nikdy nechtěla.
 
Takže výběr máme za sebou. Nyní byl přede mnou další úkol. A to, dostat jednohlasné svolení rodiny. Syn Honzík byl nadšen. Manžel už méně, ale přesvědčovací metody našeho syna by skolily každého. I tvrdého chlapa. Pejsek bude.......
 
Shodou všech šťástných náhod, nedaleko od Velké Bystřice, kde s rodinkou bydlíme a to v Tovačově, se v chovatelské stanici Spanilá Věž, narodilo 5 překrásných chlupatých kuliček a mezi nimy byl on......náš pes! Chopin! Bílohnědý pejsek s očima jak korálky. Zamilovala jsem se na první pohled.
 
 
 
Po domluvě s paní chovatelkou Věrkou Dorazilovou jsem se vypravila na svou první návštěvu za svým štěňátkem. Po mém příjezdu pejsánci ještě spali, tak jsme měly čas si s paní chovatelkou o všem promluvit, poznat se  a paní Dorazilová si mě mohla řádně "proklepnout." Zdá se, že jsem prošla, měla jsem radost.......
Peneček byl ze všech nejhezčí. Bylo to opravdu tak.
 
 
Při další návštěvě, tentokrát i s Honzíkem. Jsme se s paní chovatelkou domluvily, že Chopin Spanilá Věž se v 8 týdnech bude stěhovat do Velké Bystřice. Začla jsem se neuvěřitelně těšit. Doma probíhaly přípravy jak před narozením miminka. Byly jsme připraveni. Den D mohl nastat.
Toho rána jsem byla strašně nervozní. Ruce se mi třásly. Naložila jsem do auta přepravku pro pejska, Honzíka a vyrazily jsme na cestu. Peneček už na nás čekal. Prý už asi nějak tušil, že půjde ke své nové rodině. Stranil se ostatních a jakmile jsem se usadila do křesla, uvelebil se mně na klíně s naprostou důvěrou.
 
 
 
Byl doma.....
Naprosto přesně věděl od samého začátku, kde bude jeho místo....v posteli. Dnes má Penny 6 měsíců a jeho oblíbené místečko je pro něj stále připraveno. Kdykoli. Prostě je z něj postelový pes. Pelíšek v kuchyni je v podstatě pouze krizová varianta pro případ, že panička vaří. Další jeho oblíbené místo, je pod stolem, nebo vedle stolu a to zase jen v případě, je-li zrovna oběd.
 
 
TOPlist